Seda Mete: Marilyn Monroe ruhunu taşıyorum

İSTANBUL (İGFA) – 15 yıldır sahnelerde fırtına üzere esen Seda Mete harikulade gücüyle İstanbul’un en beğenilen yerlerinde dinleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. Sahne gösterilerindeki muvaffakiyetini stüdyoya da taşıyan Seda Mete birinci single’ı ‘Adalet’ ve geçtiğimiz günlerde yayınladığı ‘Yanıla Yanıla’ ile ismini çok daha geniş kitlelere duyurmayı başardı.

Seda Mete müzik hayatına çok küçük yaşta Nükhet Duru’ya vokal yaparak başladı. Mete “Beni üniversite yıllarımda Nüket Duru keşfetti.

Onun yanında vokal olarak başladım. Aslında müziği meslek olarak düşünmüyordum. Mecnun üzere çalışıp avukat olmak istiyordum. Ama Nükhet Duru ile tanışmam hayatımı değiştirdi. Ona 11 yıl vokal yaptım. Meraklı bir öğrenciydim. Sahnede yanlışsız duruş, giysi, makyajdan tutun da yanlışsız müzik söylemeye, dinleyicilerle sohbet etmeye kadar her şeyi ondan öğrendim. O benim divamdır. Çok şanslıyım” dedi.

‘MARİLYN MONROE RUHUNU TAŞIYORUM’

Sarı saçları ve halleriyle Marilyn Monroe’ya benzetilen Seda Mete pandemide saçlarını sarıya boyattığını söyledi. Mete “Bir yazı okumuştum. ‘Sana ne güzel geliyorsa onu yap’ ile başlayan. Saçlarımı o devir sarıya boyattım. Kendim için verdiğim en gerçek kararlardan biriydi. Marilyn o kadar sembolik ve ikonik bir star ki… Madonna, Cristina Aquilera, Paris Hilton, Bella Hadid üzere yıldızlara ilham olmuş bir isim. Ben de onlardan biriyim. O ruhu taşıdığımı düşünüyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir