Kılıçdaroğlu ‘hayatının en önemli projesini’ açıkladı

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, toplumsal medyada yaptığı paylaşımla ‘hayatının en kıymetli projesini’ duyurdu. Bayanlara ve konut hanımlarına seslenen Kılıçdaroğlu “Benim en çok paha verdiğim projem, Aile Takviyeleri Sigortası’dır” dedi.

Sosyal medyadaki paylaşımını “Neyse biz işimize dönelim. Mesken Hanımları’na Aile Dayanak Sigortalarını öderken, faiz hassasiyeti olanlara, İştirak Bankası seçeneği vereceğiz. İştirak altın hesapları açtıracağız ve ödeme bu hesaplara yapılacak. Gençler bunu annelerinize anlatmamız için yardımınızı rica ediyorum” notuyla yapan Kılıçdaroğlu, bu projeyi ülkeye miras olarak bırakmak istediği ‘yegane şey’ olarak niteledi ve şöyle devam etti:

‘ALTIN HESAPLARI BAYANIN ZIRHI OLACAK’

“Aile Takviyeleri Sigortası, geliri taban fiyatın altında olan yahut hiç geliri olmayan ailelerin gelirini taban fiyata tamamlamaktır. Bu sigorta kişinin doğumundan vefatına kadar bütün hayatını toplumsal teminat altına almak demektir. O denli çok sıkıntı bir şey değil bu, dünyada birçok ülkede bu sigorta kolu zati uygulanıyor. Her aileye minimum gelir garantisi verirseniz, ailede memnunluğu, huzuru ve rahmeti sağlarsınız. Ben bunu yapacağım, insan onuruna yakışır biçimde yapacağım. Hiç kimsenin yoksulluğunu afişe etmeyeceğim. Kelamım söz, Allah’ın müsaadesiyle hiçbir çocuğumuz bu topraklarda yatağa aç girmeyecek.

Ama bir hedefim daha var, o da mesken bayanının hayatını teminata almak. Onun için bu parayı bayanların banka hesabına yatıracağım. Ayrıyeten biliyorum ki, mesken hanımlarının değerli bir kısmında iştirak bankası hassasiyeti var. Bu dert onlarınsa, bu tasa birebir vakitte benim de kaygımdır. İştirak bankalarıyla anlaşacağız, altın hesapları açtıracağız. Aile Takviyeleri Sigortası parasını altın olarak mesken hanımlarının hesaplarına yatıracağız. Bu altın hesapları bayanın zırhı olacak. Tek bir yurttaşımız bile ele güne muhtaç olmayacak. Toplumsal devletin müdafaası altında olacak. Hiç lakin hiç merak etmeyin.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir