Kenan Işık’tan haber var

Tiyatro sanatkarı, direktör Kenan Işık 2014’te gittiği saunada ayağının kayması sonucu niyet beyin kanaması geçirmiş, sonrasında bitkisel hayata girmişti.

8 yıldır komada olan Kenan Işık’ın son durumunu arkadaşı Ozan Zeybek açıkladı.

“HER GÜN TIRAŞ YAPILIYOR VE BESİN DESTEĞİ VERİLİYOR”

Zeybek, “Bakımı çok güzel. Kenan Işık’ı nasıl biliyorsanız o denli. Her gün sakal tıraşı yapılıyor ve besin desteği veriliyor. Yatan hastalarda ekseriyetle yaralar çıkar, zayıflama olur. Kenan Işık bıraktığınız üzere. Ailesi tarafından çok yeterli bakılıyor, tıpkı hafızalarda kaldığı gibi” tabirlerini kullandı.

KENAN IŞIK KİMDİR?

Kenan Işık, 1 Ekim 1947’de Malatya’da dünyaya geldi. Devlet Demiryolları’ndan emekli bir memur çocuğuydu. İlkokulda müsamerelerden başlayarak tiyatroya yöneldi ve piyeslerde başrol aldı. Ortaokuldayken Malatya Halkevi’nde amatör tiyatro yapmaya başladı. Ankara’da liseyi okurken Meydan Sahnesi’ne girdi. 17 yaşında profesyonel tiyatrocu olan Kenan Işık, Gazi Üniversitesi Kamu İdaresi Bölümü’nden mezun oldu.

Kenan Işık 1972’de Devlet Tiyatrosu sanatkarı oldu. Onlarca oyun yazdı, sahneye koydu. Oyuncu, muharrir, direktör ve seslendirme sanatkarı olarak 30’un üzerinde ödül aldı. Kent Tiyatroları Genel Sanat Direktörlüğü yaptı.

Dadı dizisi, Hanımın Çiftliği, Sızı, Muhteşem Baba, Sıcak Saatler, Yeşil Işık üzere sinemalarda rol alan Kenan Işık, Kim Beş Yüz Bin İster? müsabaka programıyla daha da tanınan bir isim oldu. Evli olan Kenan Işık, 2 çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir