Deprem sigortası adı altında tahliye kağıdı! Öfkelenen kiracı evi yaktı

İsmetpaşa Mahallesi’nde dün saat 17.30 sıralarında meydana gelen olayda, apartmanın birinci katındaki dairede kiracı ile konut sahibi Ç.Y ile artırım nedeniyle tartıştı. Teze nazaran, mesken sahibi konutun kirasını 900 TL’den 2 bin TL’ye çıkarmak istedi. Kiracı, artırımın çok fazla olduğunu belirterek, kabul etmedi.

Ev sahibi kiracısını konuttan çıkaramayınca bu defa babasına sarsıntı sigortası ismi altında tahliye kağıdı imzalattı. Süreci yargıya taşıyan Fatih E., kiracısı için tahliye kararı aldırttı.

BENZİN DÖKEREK ATEŞE VERDİ

Cuma günü konuttaki eşyalar boşaltıldı. Bunun üzerine kiracısı bu akşam mesken sahibinin oturduğu dairenin önüne gelerek, daire önündeki ayakkabılara akaryakıt dökerek ateşe verdi. İhbar üzerine olay yerine polis, sıhhat ve itfaiye grupları sevk edildi. İtfaiye grupları yangına söndürürken, polisin olayla ilgili soruşturma devam ediyor. Mesken sahibi Ç.Y’nin, konutu yakan kiracısından şikayetçi olduğu öğrenildi.

“EVİ TAŞLADIĞINI GÖRDÜM”

Evin karşısındaki fırında çalışan Yusuf Boğa “Ben saat 17.30 üzere geldim. Konuta geldiğimde bağırma sesi duydum. Birkaç gencin meskeni taşladığını gördüm. Sonra itfaiye ve ambulans geldi” dedi.

“EV SAHİBİNİN ARTIRIM YAPMAK İSTEDİĞİ SÖYLENİYORDU”

Mehmet Bağcı, “Cuma günü olaydan evvel polisler geldi. Çocuklar konuttan çıkacaklarını söylüyorlardı. Daha sonra kamyonet geldi ve konutu boşaltacaklardı. Sonra diğer bir kümenin iki kere camı kırdıklarını gördüm. Konut sahibi kiraya artırım yapmak istediğini söylüyordu. Kiracı düzgün bir insandı kimseye ziyan vermez” dedi.

Adnan Kaya, “Orada kalabalık oluştu. Oradaki kiracıları tanıyoruz lakin hangi kiracı olduğunu soramadık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir