Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile görüştü! Ramazan öncesi Mescid-i Aksa’ya özel parantez açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığından yapılan açıklamaya nazaran, dün akşam gerçekleşen görüşmede, Türkiye-İsrail alakaları ele alındı.

HAMURSUZ BAYRAMI’NI KUTLADI

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, görüşmede Ramazan tebriğinde bulunurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da Yahudilerin nisan ayında idrak edeceği Hamursuz Bayramı’nı kutladı.

DEPREM TAKVİYESİ İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sarsıntıda gösterdiği dayanışma ve takviye münasebetiyle İsrail Cumhurbaşkanı Herzog’a teşekkür ederek, Türkiye-İsrail ortasındaki münasebetleri güçlendirmeye yönelik kararlılığı koruma ettiklerini belirtti.

BATI ŞERİA VE MESCİD-İ AKSA KORKUSUNU LİSANA GETİRDİ

Ramazan ayının yaklaşmakta olduğu bugünlerde Batı Şeria’da artan taarruz ve şiddet hareketlerinden derin korku duyduğunu söz eden Erdoğan, Mescid-i Aksa’nın tarihi statüsü ve maneviyatına yönelik tahrik ve tehditlere müsaade verilmemesinin kıymetli olduğunu lisana getirdi. Erdoğan Herzog’a, sükuneti ve statükoyu koruma istikametinde bugüne kadar sergilediği eforlar için teşekkür etti.

Kaynak: AA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir