Beşiktaş’tan Katar’la tarihi sponsorluk anlaşması! İşte o rakam

Beşiktaş Kulübü, geçtiğimiz hafta Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. ile 20.08.2013 tarihinde imzalanan kontrat hakkında duyuruda bulunmuştu. Siyah-beyazlı kulüp, sponsor firma tarafından ihtar gönderildiğini açıklarken, kontratın bitiş tarihini de Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na bildirmişti

Vodafone’un kulübe gönderdiği ihtarın akabinde isim hakkının son tarihi de aşikâr oldu. Vodafone Park isim hakkı, 2022/23 döneminin sonunda sona erecek. Siyah-beyazlıların maçlarını oynadığı stadın ismi yeni dönemde değişikliğe uğrayacak.

 

BAŞKAN ÇEBİ TEMASLARA BAŞLADI

Beşiktaş, tarihi bir sponsorluk mutabakatı için Katar Hava yolları ile temasa geçti. Lider Ahmet Işık Çebi’nin şahsen yönettiği görüşmelerde konuşulan sayılar şayet gerçekleşirse siyah-beyazlılar, dev bir gelirin sahibi olacak.

Fanatik’te yer alan habere nazaran; Lider Çebi, Katar Hava Yolları yani Qatar Airways şirketinin CEO’su Akbar Al Baker ile temaslarını sürdürüyor. Muahede imzalanması halinde Beşiktaş, Türkiye’nin en büyük sponsorluk mutabakatına imza atmış olacak. 5 yıllık sponsorluk mutabakatı için yıllık talep edilen ölçü 50 milyon dolar.

5 YILDA 250 MİLYON DOLAR GELİR HEDEFLENİYOR

Tarafların el sıkışması halinde Beşiktaş’ın, 5 yıl içerisinde kazanacağı fiyat 250 milyon dolar olacak. Sponsorluk mutabakatı, stat ismini kapsayacak. Katar merkezli küresel havayolu şirketi, 100’ün üstünde uçak filosu ve uçuş noktası İle dünyanın önde gelen havayolu şirketleri ortasında yer alıyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir