16 Mart Perşembe Kandilli Rasathanesi ve AFAD Son Depremler Listesi: Deprem mi Oldu?

Geçtiğimiz aylarda Kahramanmaraş’ta art geriye iki büyük zelzele meydana geldi. Etraf vilayetlerden hissedilen bu zelzeleler, 11 vilayette büyük yıkımlara sebep oldu. Sarsıntı bölgesi ilan edilen vilayetlerde ise hala daha orta ve hafif şiddetli artçı sarsıntılar yaşanıyor. Vatandaşlar, yaşadıkları bölgelerde zelzele mi oldu sorusuna cevap arıyorlar. Kandilli Rasathanesi ve AFAD, hem ülkemizde hem de komşu ülkelerde yaşanan zelzeleleri vatandaşlarla paylaşıyor. Pekala sarsıntı mi oldu? Nerede oldu? İşte 16 Mart Perşembe Kandilli Rasathanesi ve AFAD son zelzeleler listesi…

6 Şubat 2023 tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan’da iki büyük sarsıntı meydana geldi. Bu zelzeleler, toplamda 11 vilayette büyük yıkımlara sebep oldu.

Uzmanlar ise sarsıntı bölgesi ilan edilen yerlerde uzun bir mühlet daha artçı sarsıntıların yaşanacağı konusunda vatandaşları uyarıyor.

Yaşadıkları bölgede sarsıntıları hisseden vatandaşlar, zelzelenin büyüklüğünü ve merkez üssünü araştırıyor.

Kandilli Rasathanesi’nin son bilgilerine nazaran Elazığ’ın Palu ilçesinde sabahın erken saatlerinde 3.3 büyüklüğünde bir zelzele meydana geldi.

AFAD bilgilerine nazaran ise Adana’nın Saimbeyli ilçesinde 3.7 büyüklüğünde sarsıntı meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi’nin son datalarına nazaran Malatya’nın Pütürge ilçesinde sabah saatlerinde 3.5 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı yaşandı.

Kandilli Rasathanesi’nin son bilgilerine nazaran Adana’nın Yumurtalık ilçesinde 3.2 büyüklüğünde bir zelzele oldu.

16 Mart Perşembe Kandilli Rasathanesi Son Depremler

KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER

16 Mart Perşembe AFAD Son Depremler

AFAD SON DEPREMLER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir